Bratislava, Vianočné trhy 2013 / Christmas Markets 2013

Ako extrovertný introvert, nevyhľadávam veľmi priestory, na ktorých sa zhlukuje masa ľudí. Skôr sa im vyhýbam. Ale z času na čas sa aj v takomto prostredí viem dobre pobaviť.

Všetko je iba otázkou Motivácie a Spoločnosti, s ktorou strávim čas tým, aby som si nevšímal všetkých ostatných, ktorí do seba narážajú, prekrikujú sa, mastia sa navzájom prstami, v ktorých ešte pred chvíľou zvierali Cigánsku pečienku, oblievajú sa, v tom lepšom prípade vlažným, inak horúcim, ulepeným nápojom. Samozrejme, každý z nich použije magické slovo “Prepáčte” a tým je pre neho všetko vyriešené. Môže ďalej pokračovať v otravovaní iných.

Aj keď som sa pôvodne vehementne snažil vyhnúť tohtoročným Vianočným trhom, manželka mi poskytla dôvod, ktorý sa neodmieta. 

Napriek tomu, že som pravoverný ateista, veľmi si vážim tradície ako Slovákov, tak aj regiónu, v ktorom som sa narodil a v ktorom dodnes žijem - a Vianoce predsa len patria k tunajším dlhoročným (dlhostoročným? dlhotisícročným?) tradíciám. Vianočné trhy síce nie sú až takou dlhostoročnou tradíciou, ale k Prešporku pasujú, takže akoby boli.

Tohtoročné Vianočné trhy boli pre nás výnimočné tým, že boli vôbec prvé pre nášho vnuka, takže som na nich nemohol chýbať, aby som túto udalosť zvečnil v binárnom systéme digitálnej fotografie a videa. Tak tomu sa povie Motivácia.

Pri tom nemohlo chýbať (takmer celé) najbližšie príbuzenstvo nášho stredobodu Vesmíru (zvyknem ho volať aj Kuboslav), čím bola splnená aj druhá podmienka udržania môjho mentálneho zdravia - viac ako príjemná Spoločnosť.

Pri degustácii toho najlepšieho zo slovenskej produkcie vareného vína moje #vínomilectvo tíško nariekalo niekde v tmavom prípecku môjho ega (už som si ho ale návštevou u Miloša Máťuša udobril, ale o tom neskôr a inde), šunka na rošte však bola skvela.

Užite si aspoň sčasti atmosféru prostredníctvom videa a fotografií. Ja som si ju užil plnými dúškami. Na zdravie. NI!


© Branislav Kobar 2012+